Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
19 sierpnia 2018
Święto Wojska Polskiego
Organizatorami uroczystości byli Starosta Będziński, Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Będzinie.


Po mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie uczestnicy przemaszerowali ulicami Będzina pod pomnik upamiętniający stacjonowanie w Będzinie 11. Pułku Piechoty i 23. Pułku Artylerii Lekkiej oraz ich chwalebnego udziału w wojnach z 1920 i 1939 r. przy ul. Sienkiewicza.

 

Czas zadumy pod pomnikiem był okazją do wręczenia przez Prezesa Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Zarząd Miejski w Sosnowcu pana mjr w st. sp. Zygmunta OCIEPKĘ, Odznaki Za Zasługi ZKRPIBWP Szefowi Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie - majorowi Jackowi ŁUKASIKOWI.

 

Na zakończenie przed pomnikiem złożono wiązanki kwiatów oddając tym samym hołd żołnierzom 11. Pułku Piechoty i 23. Pułku Artylerii Lekkiej.

Asystę honorową przy pomniku wystawił 34 Śląski dywizjon artylerii Obrony Powietrznej z Bytomia. Starosta Będziński na ręce dowódcy warty złożył podziękowania dla wszystkich żołnierzy 34 dr OP z Bytomia.

 

Tekst: mjr Jacek ŁUKASIK
Zdjęcia: Tomasz MAGIELSKI, zbiory uczestników uroczystości

Dołączona galeria zdjęć: Święto Wojska Polskiego
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie
Kościuszki 32
42-500 Będzin
tel. 261124608
fax. 261124607
wkubedzin@ron.mil.pl